Przegląd Aktualności

Wizyta posła do PE Ryszarda Czarneckiego w Rybniku

15-05-2018

W minioną niedzielę o godzinie 19.30, w auli budynku B znajdującego się na terenie rybnickiego Kampusu Akademickiego odbyło się otwarte spotkanie z posłem do PE Ryszardem Czarneckim. 

Czytaj więcej

Orzeł Biały – nasza duma

11-05-2018

Konkurs organizowany w stu lecie odzyskania przez Polskę niepodległości ma charakter niezwykle symboliczny. Podkreśla jak powiedział Marszałek do młodzieży: „Orzeł biały to nasza duma, biało-czerwona flaga to nasza duma. To, że jesteśmy Polakami to nasza duma”.

Czytaj więcej

„Orzeł Biały – nasza duma” Nagrody przyznane!

24-04-2018

Dziś w moim biurze przy Wiejskiej 10 na rozdaniu nagród pojawiła się spora grupa laureatów konkursu. Spośród 35 szkół z całego okręgu wyłoniliśmy najlepsze prace, które zostały nagrodzone.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu "Orzeł Biały- nasza duma"

11-04-2018

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Kancelaria Senatu RP zorganizowała ogólnopolski konkurs pt. „Orzeł Biały – nasza duma”. Jako senator miałem przyjemność zorganizować etap okręgowy tego konkursu. Tematem prac było polskie godło. W naszym okręgu wzięły udział 34 szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a każda z nich mogła wytypować maksymalnie trzech uczestników konkursu. 

Czytaj więcej

Otwarcie biura Poselsko-Senatorskiego w Gaszowicach

09-04-2018

W minioną sobotę w budynku przychodni przy ulicy Rydułtowskiej 1 w Gaszowicach odbyło się uroczyste otwarcie wspólnego biura senatora RP Wojciecha Piechy oraz posła na Sejm Grzegorza Janika.

Czytaj więcej

XIX Regionalna Edycja Powiatowej Mikołowskiej Szkoły Liderów

23-03-2018

W dniu 16.03.2018 odbyła się inauguracja sesji wiosennej XIX Regionalnej Edycji Młodzieżowej Szkoły Liderów w Mikołowie, którą zrealizowano w Hotelu „AGRO” w Mikołowie – Śmiłowicach.

Czytaj więcej

58. posiedzenie Senatu RP IX kadencji

13-03-2018

W dniach 14.03.2018-16.03.2018 odbędzie się 58. posiedzenie Senatu RP IX kadencji. Izba wyższa polskiego Parlamentu zajmie się między innymi zmianą regulacji o prawie łowieckim oraz innych aktów normatywnych w tym zakresie.

Czytaj więcej

Moja wypowiedź dla Kuriera Ornontowickiego

31-01-2018

Szanowni Państwo  Poniżej znajduje się link do mojej wypowiedzi dla Kuriera Ornontowickiego

Czytaj więcej

Oświadczenie

26-01-2018

Szanowni Państwo Oświadczam, iż w dniu 19 stycznia w tajnym głosowaniu w sprawie wyrażenia przez Senat RP zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Koguta przychyliłem się do stanowiska prokuratury popierając jej wniosek.

Czytaj więcej

Moja aktywność na rybnickim blogu

16-01-2018

Od listopada ubiegłego roku na zaproszenie redakcji portalu rybnik.com.pl prowadzę regularne wpisy na moim blogowym profilu. Pod poniższym linkiem możecie Państwo znaleźć moje dotychczasowe teksty oraz spostrzeżenia, z którymi się chętnie podzieliłem. Zachęcam zatem do przeczytania minionych wpisów jak i śledzenia mojej dalszej aktywności na rybnickim portalu.     link

Czytaj więcej

Dokumentacja zdjęciowa z minionych Akademii Barbórkowych

12-12-2017

W ostanich tygodniach w związku z obchodami Dnia św, Barbary odbyło sie kilka dużych Akademii, w których miałem zaszczyt uczestniczyć. Gościłem między innymi podczas uroczystości Barbórkowych PGG, KWK Row oraz PG Silesia. Ponizej znajduje się galeria zdjęć.

Czytaj więcej

List Kajetana zrobił wrażenie w Senacie!

20-10-2017

Nasz rybniczanin ze Szkoły Podstawowej nr 5 napisał najlepszy list do swojego taty. Spośród ponad trzech tysięcy listów nadesłanych z całej Polski, to właśnie ten najbardziej poruszył Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

Czytaj więcej

IV edycja konkursu "List do taty"

10-10-2017

IV edycja konkursu "List do taty" za nami! Wczoraj w moim biurze odbyło się rozdanie nagród dla laureatów. Gratuluję wszystkim często wzruszających listów, a zwłaszcza zwycięzcy Kajetanowi Bajorskiemu, który wraz ze swoim tatą pojedzie do Warszawy na uroczyste rozdanie nagród w Senacie RP. Poniżej znajduje się kilka zdjęć.   link                           

Czytaj więcej

Konkurs wiedzy o mieście Rydułtowy

03-10-2017

  Parę dni temu odbył się konkurs wiedzy o mieście Rydułtowy z okazji 25 lat samorządności tejże miejscowości. Cieszę się, że młodzi ludzie dbają o naszą piękną tradycję i kulturę. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Poniżej znajduje się link do galerii zdjęć.   link  

Czytaj więcej

XIV Mikołowska Powiatowa Kampania Społeczna "Łańcuch czystych serc"

20-09-2017

  XIV Mikołowska Powiatowa Kampania Społeczna „ŁAŃCUCH CZYSTYCH SERC” zrealizowana! W kampanii przeciw między innymi używkom i przemocy uczestniczyło ponad 2500 osób - głównie młodzież.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu "List do Taty"

14-09-2017

KONKURS „LIST DO TATY" Rybnik, dn. 14.09.2017 Drodzy uczniowie i nauczyciele, laureaci oraz uczestnicy IV. Edycji Konkursu „List do Taty”, w imieniu własnym jak i powołanych przeze mnie członków komisji pragnę wyrazić szczere podziękowania uczniom, dyrektorom szkół oraz wychowawcom i opiekunom za wyrażenie chęci uczestnictwa w konkursie „List do Taty”, który już po raz czwarty jest organizowany przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Do biura senatorskiego...

Czytaj więcej

Jubileusz 15-lecia działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku

21-06-2017

Wczoraj na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku odbyły się oficjalne uroczystości związane z obchodami 15-lecia działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku.

Czytaj więcej

Uroczyste obchody 14. rocznicy Dnia Strażaka na rybnickim rynku

26-05-2017

Dzisiaj na rybnickim rynku miały miejsce obchody związane z 14. rocznicą Dnia Strażaka, w których udział wzięli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, poczty sztandarowe jednostek OSP naszego miasta i powiatu, a także włodarze miasta i lokalni samorządowcy. 

Czytaj więcej